GenelMakaleler

Kuru Temizleme 0216 491 85 55

KURU TEMİZLEMENİN ÖNEMİ

Genelde kıyafetlerimizi evde bulunan çamaşır makinesinde yıkarız. Çamaşır makinesinde kıyafetlerdeki kir ve lekeleri çözen tek madde bildiğiniz gibi sudur. Fakat bazı özel kumaşlı olan kıyafetleri yıkama işlemini evde bulunan çamaşır makinesinde yıkayamayız. Özellik ile yünlü, pamuk, keten gibi olan kumaş türleri yıkanırken maalesef sadece deterjan etkili olmamaktadır.

Bu kumaş türleri evde bulunan çamaşır makinelerinde hem temizlenmez hem de bu türde olan kıyafetlerinizin yıpranmasına ve şekil bozukluğuna neden olabilir. Bunun gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına bu türden olan kumaşların yıkama işlemlerini kuru temizleme firmalarında yaptırmak daha doğru olmaktadır.

Bu firmalar evde yapılan yıkama yöntemlerinden daha farklı yöntemler uygulamaktadır. Bu firmalar özellikle su ve deterjan gibi ürünler yerine petrol türevi olan maddeler kullanmaktadır. Yıkama işlemi gerçekleştirdikten sonra kurutma işlemi güneşte yapılmamaktadır. Bu tür kumaşlar güneşte kurutulursa kıyafetlere zarar vermektedir.

Özel makinelerde yapılan kurutma işlemi sayesinde kıyafetinizin biçimi bozulmadan temizlenme ve kurutma işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olur. Bu işi yapan firmalarda yıkanan kıyafetlerde hiç bir şekilde olumsuz durumlarla karşı karşıya gelmezsiniz. Aksine kuru temizleme ile yapılan işlemlerde kumaşlar çekmez ve yıkanan kıyafetlerde şekil bozukluğu olmaz. Bu firmalar sayesinde kıyafetleriniz tam anlamıyla temizlenmiş olur ve biçim bozukluğu gibi durumlar gerçekleşmediği için kıyafetlerinizin ömrü uzamaktadır.

Bu firmalarda yıkanması gereken kıyafetlerin kumaşları ikiye ayrılmaktadır. Doğal kumaşlar grubunda yün, pamuk, keten, ipek kumaş türleri bulunurken yapay kumaşlarda asetat, rayon, viskos, polyester, naylon ve likra gibi kumaş türleri bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu kumaş türleri özel temizlik gerektirdiği için bu kıyafetlerin temizliği bu işi yapan firmalarda yapılmalıdır.

Firmamızda yapılan kuru temizleme işleminde kıyafetlerinizin rengi solmaz ve kumaşta kırılmalar gerçekleşmez. Temizliğini istediğiniz kıyafeti verdiğiniz gibi tertemiz bir şekilde alırsınız. Ayrıca firmamızda yapılan bu işlemlerde kıyafetlerinizde bulunan ve çıkması imkânsız olarak düşündüğünüz lekeler son derece yapılan titiz bir çalışma sonucu lekeler ortadan kaldırılmaktadır.

Siz de bahsettiğimiz kumaş türlerinden birine sahipseniz bu kıyafetlerinizin temizliği için firmamıza güvenebilir ve olumlu anlamda sonuçlar elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken temizlenecek kıyafetlerinizi firmamıza emanet etmek olacaktır.

 

 

 

 

 

Previous post

Halı Yıkama 0216 491 85 55

Next post

Küçükyalı Halı Yıkama Kurutma

hali

hali

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.